Кам'янець-Подільський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою Хмельницької області
Вхід
Реєстрація

Головна

Новини

Про ліцей

Вступникам

Публічна інформація

...

Новини
  • Слава Україні! Героям Слава!

19 березня 2019 р. відбувся творчий конкурс «Шлях до Кобзаря», який став традиційним у ліцеї, між командами ліцеїстів 9-х класів.

Цього року він був присвячений 205-й річниці від дня народження великого сина українського народу Т.Г. Шевченка, який зупинив самознищення нації. Його біографія хоч і відома всім, але  досі не перестає вражати кожного: 24 роки кріпацької неволі, 10 років солдатчини, 13 років під наглядом недолі. Трагічно мало прожив поет, але залишив по собі добру пам’ять на віки.

Ліцеїсти 9-х класів глибоко вивчають життя та творчість Кобзаря на уроках української літератури. Хтось з подивом дізнається, що пісні на слова Тараса Шевченка можуть звучати і сьогодні глибоко, сучасно і дуже стильно.

Конкурс проводиться з метою поглиблення знань про життєвий і творчий шлях геніального поета України Т.Г. Шевченка, виховання почуття національної самосвідомості, патріотизму, залучення ліцеїстів до процесу самопізнання, самоосвіти, самовдосконалення.

 У змаганні взяли участь команди: «Патріоти» (9-А клас: Назар Вінник, Олександр Бобров, Богдан Олендра); «Юні тарасівці» (9-Б клас: Андрій Куткін, Роман Кобилянський, Арсен Лисак);  «Хрущі» (9-В клас: Ілля Мандзюк, Іван Балабух, Костянтин Наклюцький);  «Козаки Поділля» (9-Г клас: Іван Гладій, Максим Ревурко, Владислав Ковальчук). Команди готували вчителі української мови та літератури О.С. Колендзян, А.Ю. Зуєва, І.І. Шинальська, С.В. Іванішена.

Конкурс оцінювало журі за участю заступника начальника ліцею з науково-методичної роботи Столяр Т.Г., педагога-організатора Войчишиної В.Л., соціального педагога Захаревич М.В., заступника командира роти Сотнікова С.О.

Розпорядник конкурсу бібліотекар Бойко Г.В. ретельно слідкувала за дотриманням умов кожного завдання.

Ведучі заходу Богдан Дідух і Дмитро Гаврилюк оголошували конкурсні завдання. У  першій вікторині «Доля Тараса Шевченка» за 2 хвилини учасникам команд необхідно було дати відповідь на 10 питань про життєвий шлях поета. Друге конкурсне завдання «Крилате слово Кобзаря» передбачало за допомогою трьох підказок впізнати твори Т.Г. Шевченка.  У творчому конкурсі «Вогонь поезії не згас» читці Каленик Іванцов, Олександр Горуля, Андрій Куткін, Сергій Гарюк змагалися на краще виконання шевченківських поезій. Найважчими були завдання вікторини «Велетень у царстві людської культури». Було запропоновано 8 питань за творчістю Великого Кобзаря, що потребували розгорнутих відповідей.

Шквал емоцій переповнював зал. Учасники підбирали слова, щоб якнайточніше відповісти на питання. Можливо, не завжди точно  відповідь попадала в ціль, але як щиро всі старалися отримати максимальну кількість балів, яке велике бажання перемогти переповнювало кожну команду. А стимулом були приготовані організаторами солодкі призи.

Конкурси з командами проведено. Поки справедливе журі підбивало підсумки чотирьох конкурсних завдань, бібліотекар Маріна Миколаївна провела вікторину-гру «Володар у Царстві Духа» з уболівальниками за схемою 5 питань – 5 відповідей. Однокласники мали можливість змінити підсумок змагань.

Настав хвилюючий момент. Голова журі Столяр Т.Г. оголосила результати творчого конкурсу «Шлях до Кобзаря». Впевнено перемогла команда 9-А класу – 43 бали, друге місце посіла команда 9-Г класу – 23,2 бали, третє місце з підсумком у 21,5 бали у команди 9-В класу. Капітани команд отримали грамоти і солодкі призи.

Творчий задум, формат проведення, розробка питань вікторин творчого конкурсу «Шлях до Кобзаря - 2019» - від бібліотекаря Ползюкової М.М.
Поділитися в соціальних мережах
Поштова адреса: Гагаріна 56, Кам'янець-Подільський, Хмельницька область, 32300
Телефон: 03849 32882 Факс: 03849 35897
Електронна скринька: kpml@ukr.net
Правила приймання